• "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał…

  • … aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne." (J 3,16)

KERYGMA – katecheza w Sieci

Greckie słowo "kerygma" w Nowym Testamencie oznacza "głoszenie" Ewangelii...
  • www.kerygma.pl

    Słowo "kerygma" w Nowym Testamencie oznacza głoszenie Ewangelii, nauczanie, nawoływanie.

    Strona katechetyczna KERYGMA jest próbą włączenia środków informatyki w dzieło głoszenia Ewangelii, zwłaszcza w ramach szkolnej katechezy.

Aktualne...

Filmy religijne…

które prawdopodobnie warto zobaczyć :)

Zobacz także inne filmy wyszukane w Sieci

Kadr z filmu

Klara i Franciszek

św. Franciszek z Asyżu (1182-1226) * św. Klara (1193-1253)

Wspaniała, barwna i z rozmachem zrealizowana opowieść, która, w odróżnieniu od innych filmów o św. Franciszku, ma dwóch równorzędnych bohaterów. Reżyser równolegle rozwija opowieść o Klarze i Franciszku, poczynając od przypadkowego spotkania przyszłych świętych Kościoła katolickiego, aż do śmierci św. Franciszka.

RAI (2007)

Obejrzyj film: część 1/2 » * część 2/2 »

 św. Ojciec Pio

Ojciec Pio

św. Pio z Pietrelciny (1887-1968)

Niezwykła i wzruszająca opowieść o włoskim świętym, którego zna cały świat. Ojciec Pio, zwykły zakonnik mieszka całe życie w San Giovanni Rotondo. Tam zostaje naznaczony niezwykłymi darami Bożymi. Otrzymuje stygmaty, posiada dar bilokacji i zapachu świętości. Ówczesna nauka nie potrafi wyjaśnić tych nadprzyrodzonych znaków. Sceptycznie nastawiona postawa hierarchii Kościoła kontrastuje z uwielbieniem zakonnika przez zwykłych, prostych wiernych, którzy tłumnie gromadzą się na każdej Eucharystii, odprawianej przez niego. Mimo wielu przeciwności losu oraz wielkiego cierpienia Ojciec Pio daje świadectwo wiary oddając się Bogu.

Włochy, Mediatrade (2000)

Obejrzyj film: część 1/2 » * część 2/2 »

Bakhita

św. Józefina Bakhita – od niewoli do świętości

św. Józefin Bakhita (ok. 1869-1947)

(…)

Włochy RAI (2009)

Obejrzyj film: film »

Don Bosko

Święty Jan Bosco (Don Bosco)

św. Jan Bosko (1815-1888)

Historia życia włoskiego księdza, św. Jana Bosco, założyciela zakonu salezjanów. Umierający Bosco wspomina swoje życie, zaczynając od roku 1825, kiedy to miał 10 lat.
Jan jest zdolnym i wrażliwym chłopcem. Pewnego dnia oświadcza matce, że chce zostać księdzem. Ucieka do Chieri, by zrealizować to pragnienie. Po latach wraca do matki i przyrodniego brata Antonia jako duchowny.

Włochy (2004)

Obejrzyj film: część 1/2 » & 2część 2/2 »

Film

Fatima – historia objawień

Najświętsza Maryja Panna Fatimska

Film przestawia historię objawienia Matki Bożej Fatimskiej trójce pastuszków w maju 1917 roku, ale nie ogranicza się wyłącznie do wiernego i w miarę zgodnego z faktami przedstawienia okoliczności objawienia. Reżyser Fabrizio Costa starannie nakreśla też obraz sytuacji społeczno-politycznej Portugalii na początku XX wieku, kiedy duże wpływy polityczne zaczęły uzyskiwać ruchy i organizacje antykościelne, inspirowane przez loże wolnomularskie.

Premiera: 10.10.1997;
reżyseria: Fabrizio Costa;
scenariusz: Ennio De Concini, Mario Falcone, Paolo Festuccia.

Obejrzyj film »

Film

Ludzie Boga

W górach Algierii żyje ośmiu francuskich mnichów. Gdy wybucha wojna domowa na tle religijnym, muszą oni zdecydować czy wiara jest dla nich ważniejsza niż życie.

Francja (2010)
reżyseria: Xavier Beauvois
scenariusz: Xavier Beauvois, Étienne Comar

Obejrzyj film: Gloria TV

Święty Filip Neri

Święty Filip Neri

św. Filipa Nereusza (1515-1595)

XVI wiek Rzym, czas świetności, ale również głębokich konfliktów. Młody ksiądz schodzi z kazalnicy i dociera do setek sierot, które żyją w ciemnych uliczkach Rzymu. Z radością, wiarą i determinacją wokół Filipa Neri zbiera się tłum dzieciaków, a on śpiewa, gra i tańczy z nimi, dając im nadzieję. Tworzy pierwsze oratorium dla ich wspólnoty, gdzie każde dziecko ma prawo zrozumieć, jaka ścieżka w życiu jest dla niego przeznaczona. Hierarchia kościelna jest jednak przerażona niekonwencjonalnymi metodami Nerego. Mimo to, w końcu papież poruszony szczerą wiarą Filipa, błogosławi go i daje mu tytuł kardynała. Ale Filip Neri odpowiada z uśmiechem: „Wolę Paradise".
Film opowiada piękną historię człowieka z niezależną duszą, który w Bogu widział źródło, cel i sens prawdziwego człowieczeństwa.

Obejrzyj film: część 1/2 » * część 2/2 »

Facebook